Leden 2011

Přijetí - aneb "Právě jsem se stal/a Gothikem"

10. ledna 2011 v 19:03 | Michaela Abby |  Gothic
Myslím, že každý Gothic človíček, měl na začátku problémy. Uvedu příklady a možná řešení (tak jak jsem to udělala já) jak se s těmi názory ostatních, většinou nechápavích, lidí. Tohle se vlastně týká nás mladších lidí.

Pokud máte také nějaké problémy, tak mi můžete napsat, třeba si o to popovídáme, nebo o tom napíšu do blogu.
 1. Rodiče: To většinou bývá problém. Samozřejmě se o nás bojí. Z televize pochopitelně znají ožralé rockery, kteří vandalují a vykradají obchody. Když se začnete oblékat podobně, případně ještě hůř, hned na to reagují. Začínají vám třeba lézt do věcí, jestli tam nemáte cigarety, nebo alkohol, nebo pokud máte deníček, tak vám lezou do něj. Taky se za vás stydí, a když spolu někam jdete, třeba trvají na tom, aby jste se oblékly "normálně".
  Řešení: Já jsem tohle naštěstí nezažila. Já si s rodiči v tomhle ohledu rozumím. Ale radu bych snad dala. Nechte věčného rozkmotření a domluvte se a někdy si u toho sedněte a v klidu si o tom promluvte. Vysvětlete, že nejste vandal, ale že jste člověk, který má uměleckou duši a být jako ostatní vám prostě nesedí. Že chcete ukázat světu, že jste jiní, a že na tom není nic špatného.
 2. Učitelé: Co bych psala, že je to problém. Tenhle je většinou ten nejhorší. Zasednutí. Většinou si učitelé na takové žáky zasednou. Potom je nemají rádi a zbytečně jim dávají špatné známky. Třeba. Já osobně jsem nijaké dlouhodobé zasednutí nezažila, ale jedna paní učitelka, teda ona už na hodinu na mě nabroušená přišla, ale měla jsem tílko a k tomu rukavice s ustříhanými prsty. To pro ni asi byla poslední kapka a já jsem je musela kvůli ní sundat. Přímo mi to nařídila. Dále už asi nic. Ale dlouhodobé zasednutí může dítěti zničit život. Kvůli prospěchu...
  Řešení: Více méně nevím co bych řekla. Nějaké sezení rodiče+učitel+ty. Ještě nějaký dobrý článek o Goths. To si myslím také pomůže. Šířit fámy o Goths mezi dospělími je snad ještě horší než ho šířit mezi mladými lidmi.
 3. Spolužáci: Neohleduplní cool lidé s IQ zero (omlovám se, že následující článek bude znít naštvaně, protože to je přímo můj případ a vždicky se naštvu, když o tom přemýšlím, ale napsat to musím). Dost často se smějí, tomu v čem chodím. Rádi krytizují větami typu: "Ale gothici nosej korzety.", nebo "Máš nějaký ty gotický šaty?". Nebo vás někdy přirovnávají k Emo, vrahům, nebo satanistům. Mladší spolužáci si také až příliš dovolují. Třeba název skin-head. Jak na to přišli? Snad jedině tím, že neví, co to znamená. Celé je to nejspíš jenom jejich pubertální vyvádění. Ale moje přílíš krátké nervy nevidrží nic.
  Řešení: Vydržet to, nebo počkat se svým životním stylem až na střední, nebo až na vysokou školu. Ze začátku to bylo protivné, ale už se uklidňují. Dám také radu ignorace, ale té já nejsem schopná...
  samota


Gotické hnutí - Wikipedie

10. ledna 2011 v 18:09 | Michaela Abby |  Gothic
Škoda, že lidé, a zvláště my mladí lidé, vymetají spíše nedůvěryhodné blogy o Goths. Vždiť stací nakliknout na Wikipedia.org a tam je dost důvěryhodný článek (mimochodem tomuhle článku vděčím za poznání Deine Lakaien :)). Najdete tam všechny hudební styly přilehlé ke gotice. Lehce je tam popsán příběh vývinu hudby.

Najdete tam i některé české gothic festivaly.

Á tady máte odkazík: >> Zde <<

Deathrocker

9. ledna 2011 v 18:52 | Michaela Abby
 • Hudba, kterou poslouchají, je přechodem mezi Punkem a Gothic rockem. Čily Death rock. Skupiny: Christian Death, Skeletal Family, The Damned, Sex Gang Children, Alien Sex Fiend,...
 • O jejich oblečení a image, by se dalo mluvit dlouho. Zělezné doplňky, kožené bundy, výrazné umělecké líčení, spousta roztrhaných silonek v několika vrstvácha a nádherný pankáč. To je jen zlomek z jejich módy. Jejich extravagance téměř nemá mezí.
deathrocker

Druhy Goths

9. ledna 2011 v 18:29 | Michaela Abby |  Gothic
Tady bych chtěla poukázat na ruzné druhy Goths. I když u nás a vůbec v celé Evrpě, se na to moc nehledí, ale přeci jenom. Třeba takový CyberGoth a TraditionalGoth se opravdu liší. Jednak vzhledově, tak tím co poslouchají. Já tu jednoduše popíšu některé z nich. Budu čerpat z internetu, ale hlavně z knihy Goth od Ravena Digitalis.


TraditionalGoth

9. ledna 2011 v 18:23 | Michaela Abby
 • Poslouchají raně Gothickou hudbu. Hudbu, která pomohla definovat Gothic rock jako žánr. Takže poslouchají Siouxsie and the Banshees, The Sisters of Mercy, Fields of the Nephilim, Rosetta Stone, Gary Numan, Bauhaus, Depeche Mode,...
 • Co se týče oblečení, pochopitelně to máme černé splývávé šaty, kabáty atd. Nekteří se dozdobují hallowenskými prvky.
  TradGoth

Gothic

8. ledna 2011 v 18:28 | Darion Incola |  Gothic
Je to můj první článek o Goths. Omluvte jeho stručnost.

Vznik: Gothica vznikla koncem 70. letech 20. století. Z punkového hnutí. Název Goth, vznikl z původních gótů. Původně barbarů obývajících území polska a Visly.

Důvod, proč se lidé stávají Goths: Nekteří lidé, se cítí odlišní od ostatních. Mají zájem o tajemno, vampirismus, tmavá místa. Také jsou jistým způsobem zaměřeni na umění, jak literární (např. Bram Stoker), tak výtvarné (např. Victoria Francés), tak hudební (viz. gothická hudba). To je jeden z nejhlavnějších znaků Goths. Je to více méně originální pohled na svět.

Gothická hudba: Gothická hudba je něco, co se dost řeší, ale pravda je tato: Rozděluje se do několika stylů. Více méně podle typů Goths (viz. Druhy Goths). Dobrá stránka o Gothic hudbě: http://blackplanet.blog.cz/
Této odnož světa hudby, v sobě skrývá špetku melancholie,
 • Gothic Rock: The Sisters of Mercy, London After Midnight, Siouxsie and the Banshees,...
 • Deathrock: Christian Death, Alien Sex Fiend,...
 • Darkwave: Die Form, Dead Can Dance, Deine Lakaien,...
Je jich více, ale tyhle tři jsou takové nejzakladnější.

Omyly a fámy:
 1. Goths nejsou sebevrazi. To, že nosíme černou a chováme se někdy pochmurně a máme zvláštní názory, neznamená, že nosíme po kapsách žiletky a když můžem, tak si pustíme žilou. Taky máme rádi srandu a dlouhé pubertální výtlemy :-).
 2. Gothic metal není gothická hudba. Skupiny jako např. Within Tepmtation, Nightwish, Evanescene, nebo třeba Cradle of Fitlh, jsou omyl. je to velice častý problém a opravdovím Goths s toho jde hlava kolem.
 3. Gothic=Satanista, někteří a to dokonce někteří pozérští Goths, toto nerozlišují. To je špatné. Tito pozéři nám potom kazí reputaci. To ještě více než tzv. Ghotics.