Gothic

8. ledna 2011 v 18:28 | Darion Incola |  Gothic
Je to můj první článek o Goths. Omluvte jeho stručnost.

Vznik: Gothica vznikla koncem 70. letech 20. století. Z punkového hnutí. Název Goth, vznikl z původních gótů. Původně barbarů obývajících území polska a Visly.

Důvod, proč se lidé stávají Goths: Nekteří lidé, se cítí odlišní od ostatních. Mají zájem o tajemno, vampirismus, tmavá místa. Také jsou jistým způsobem zaměřeni na umění, jak literární (např. Bram Stoker), tak výtvarné (např. Victoria Francés), tak hudební (viz. gothická hudba). To je jeden z nejhlavnějších znaků Goths. Je to více méně originální pohled na svět.

Gothická hudba: Gothická hudba je něco, co se dost řeší, ale pravda je tato: Rozděluje se do několika stylů. Více méně podle typů Goths (viz. Druhy Goths). Dobrá stránka o Gothic hudbě: http://blackplanet.blog.cz/
Této odnož světa hudby, v sobě skrývá špetku melancholie,
  • Gothic Rock: The Sisters of Mercy, London After Midnight, Siouxsie and the Banshees,...
  • Deathrock: Christian Death, Alien Sex Fiend,...
  • Darkwave: Die Form, Dead Can Dance, Deine Lakaien,...
Je jich více, ale tyhle tři jsou takové nejzakladnější.

Omyly a fámy:
  1. Goths nejsou sebevrazi. To, že nosíme černou a chováme se někdy pochmurně a máme zvláštní názory, neznamená, že nosíme po kapsách žiletky a když můžem, tak si pustíme žilou. Taky máme rádi srandu a dlouhé pubertální výtlemy :-).
  2. Gothic metal není gothická hudba. Skupiny jako např. Within Tepmtation, Nightwish, Evanescene, nebo třeba Cradle of Fitlh, jsou omyl. je to velice častý problém a opravdovím Goths s toho jde hlava kolem.
  3. Gothic=Satanista, někteří a to dokonce někteří pozérští Goths, toto nerozlišují. To je špatné. Tito pozéři nám potom kazí reputaci. To ještě více než tzv. Ghotics.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Chloë Noir Chloë Noir | Web | 8. ledna 2011 v 20:32 | Reagovat

Pekne pekne. Stručné ale dobré. :) Rozhodne sa teším aj na ďalšie články :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama