Únor 2011

Co je Gothic, o čem je Gothic, kdo jsou Goths... V BODECH

28. února 2011 v 18:23 | Darion Incola |  Gothic
(Tohle nemusím být dobrý nápad, ale za zkoušku nic nedám)

Tenhle článek bych chtěla věnovat všem Gothikům a všem lidem co o této subkultuře něco vědí. Do komentářů mi tu pište v BODECH, co vás napadne, aby jsme mohli společně vytvořit pěkný "článeček" a aby se líbil nám všem. Ke každému bodu uvedu autora i jeho blog.

  1. Gothic je Hudobná subkultúra. Teda je o hudbe. O gothic rocku. A to nie je žiadne Evanescence. To sú kapely ako The Damned , Inkubus Sukkubus, Bauhaus, Joy Division , Christian Death a mnoho ďalších. lostinthedark.blog.cz (lostinthedark)

Černý anděl

28. února 2011 v 17:59 | Darion Incola |  Básně
Jako noční pták ke mne přilétl jsi. Jako noční můra vypadal jsi. Černota z křídel tvých proudila, avšak ona jemná jsou. Jako hedvábí... Tam stál jsi, černý můj temný anděly, pod oknem pavučinami opředeném. Slza černá z oka ti kane, ona jest tvou bolestí, tvým zármutkem. Ruku svou vztáhnu k líci tvé. Jemně setřu slzu tu tesklivou. Teď tvé oči nádherné do mých pohlédly. Tys obejmušivě mne roztáhl křídla a vzlétl jsi. Elegantní rychlostí k nebi vznesli jsme se a ty jsi ruku mou vzal, abych strach nemusela mít. Potom na křídlech noci, na křídlech tvých, po parscích Luny světla, jsme pluli tmou, hvězdami roztřpytěnou...


Diary Of Dreams - The Wedding

28. února 2011 v 17:29 | Darion Incola |  Hudba
Pro dnešek si dáme něco novějšího. Mé milované Diary of Dreams...

Gothic, metal, nebo co vlastně?

27. února 2011 v 9:43 | Darion Incola |  Gothic
Přemýšlela jsem co vlastně jsem. Nejsem ani úplně gothička a ani úplně metalistka. Znám rozdíl mezi těmito hudebními styly a líbí se mi oba. Když se mě někdo zeptá, co ty jsi za styl, malinko se stydím říct, že jsem gothic. A díky mému dřívějšímu pozérství, jsem celou třídu milně informovala. Když jsem se to pokusila napravit, nešlo to. Děcka si radši uvedou jako hlavní něco takového, něco co znají. Třeba Nigthwish, nebo to Evanescence. Když jsem jedné dívce řekla, že Evanescence není goth, opakovala, že je. Že se to alespoň podobá (ehm, to jistě x-P).

Nejsem pozér. Jsem sama sebou. Líbí se mi gothic, metal i vážná hudba. Jsem složitá osobnost, ale pozér ne. Když se mě někdo zeptá, co jsem za styl, řeknu: "Nevím." a usměju se. Pokud by náš rozhovor zašel dál, řekla bych, že mám co dočinění s gothic i s metalem.


Rozdíl...Dark Sanctuary - Tout Ce Sang Verse...

27. února 2011 v 9:40 | Darion Incola |  Hudba
Nádhera. Dark Sanctuary je skvělá skupina. Gothic, darkwave, neoclassical... Nádherné spojení.

Dracula

26. února 2011 v 15:35 | Darion Incola |  Jiné...
Legendární příběh Brama Stokera byl pro filmové plátno zpracován bezpočtukrát, ale žádný snímek se nesetkal s tak velkým ohlasem jako ten první z roku 1931. Na nejtemnějším místě Karpatských hor se tyčí hrad hraběte Draculy a děsí vesničany v přilehlém okolí Transylvánie. Bela Lugosi proslul jako ten nejlepší představitel Draculy všech dob. Spolu se specialistou na horory, režisérem Todem Browningem, výstižně zachytili plíživou atmosféru příběhu, při kterém vám stydne krev v žilách. Dracula zůstává jedním z největších drahokamů v pokladnici světové kinematografie. (oficiální text distributora)Gothic vzhled

25. února 2011 v 14:20 | Darion Incola |  Gothic
Hmm... Všechny ty články o goticích, ghoticích a gothics a snad chápete, že tím myslím články, které vám neskutečně podstrkují Evanescence, nebo Within Temtation a jiné. Také vám podstrkují zvláštně podaný popist oblečení a líčení. Jsou to články, které nepůsobí pěkně a zároveň by těm blogerům učitelky a učitelé českého jazyka určitě nedaly jedničku. Pokusím se to tedy nějak pěkně popsat.
***
Tvář: Goth, který vyznává svůj styl už delší dobu, si určitě neodpustí světlý, nebo mimořádně opravdu bílý make-up. To podpoří mírně mrtvolný, až vampíří vzhled. Potom tu máme oči. Každý goth si najde svůj styl. Někomu stačí třeba pouze černé linky. Jsou tu ale také různé až bych mohla použít slovo "kreace". Kolem očí si Goth hraje se stíny, tekutou linkou a jinými barvamy, avšak černá vždy převažuje (:-)). Ústa nejsou povinně černá. Ta oplývají všemi možným barvami. Například sytě červená, nebo fialová někdy také působí nádherně. A nebo se dokonce nelíčí. To nakonec působí jemně a tajemně.
***
Victoriánská klasika
***
Oblečení: Proč jenom černá? Černá převládá... No, ano. V tomhle si taky musí každý najít svůj styl. Je spousta druhů Goths a každý se obléká jinak. Zatím co v šatníku VictorianGothů převládájí korzety (a to i u mužů), černé noblesní šaty, fráčky, kloboučky, rukavičky, kudrlinky ve vlasech a výrazné líčení, tak takový CasualGoth nepotřebuje ty tisíce, ale stačí mu pár kousků, černá trička, kalhoty, pár upravených kousků a pár doplňků ve formě rukaviček, přívěsků a prstenů. Jako poslední bych zmínila CyberGothy, kteří sice tak úplně podle všech názorů už pod Gothic kulturu úplně nepatří, ale jejich šatník se skládá z nenonově barevných sukní, korzetů a umělých vlasů.
***
Tohle sice na ulici nejspíš nepotkáte, ale... no není to nádhera?

Sisters Of Mercy - This Corrosion

25. února 2011 v 12:54 | Darion Incola |  Hudba
Klasika...


Tropičtí motýli - Botanická zahrada hl. m. Prahy, Nádvorní 134, Praha 7 - Troja

22. února 2011 v 18:26 | Darion Incola
Tak k tomuhle nemám co dodat....... Dokonalost!


Real Goth vs. Fake Goth

14. února 2011 v 19:10 | Darion Incola |  Gothic
Nechala bych na vás ohodnotit tohle video. Není lživé, ale jediná skupna kterou tam uslyšíte, je The Sisters of Mercy. Víc příkladů je tam pozérské hudby. Je tam sice pár fotek skupin, ale beze jmén, takže jak mám kdo co poznat? Obzvlášť nějaký ten pozér.

I Goths se smějí ;-D

14. února 2011 v 19:00 | Darion Incola |  Gothic
Pěěěkný, videjko :-)! Sice ja na všech nepozérských blozích, ale myslím že opravdu nebude vadit, když ho sem přidám :).

Tomb Raider: Underworld - Acrobatics Gameplay

14. února 2011 v 18:51 | Darion Incola |  Tomb Raider
Haluz video. Dlouho jsem ho hledala. Je to spomalené, takže si to nádherně všechno prohlédnete.

Tomb Raider "9 Reborn"

13. února 2011 v 18:57 | Darion Incola |  Tomb Raider
tomb raider
Taky jsem se dočetla, taky jsem už zjistila... Nová série Tomb Raideru se blíží. Koncem roku 2011 se dočkáme. Tady vám to popíšu v krátkém souhrnu, jak jsem to četla:

Hra: Lara se ocitne na neprozkoumaném japonském ostrově. Její loď tam ztroskotá (celá hra bude boj o přežití). Nebudete mít dvě bezedné pistole, ale ze začátku pouze luk. Navíc vaše Lara nebude umět všelijak saltovat a skákat, ale postupně se "vylepšíte". Musíte se potloukat pralesem a troskami lodí a budete potkávat spolutrosečníky. Postpně se dostanete i k pistoly. Máme tu také jedno zajímavé herní +, nebo i -, a to, že budete muset shánět jídlo a starat se o svou pochodeň. A dokonalá perlička na konec: Nejspíš se dočkáme velice brutálních a realistických smrtí. Takže náš Tomb Raider bude se vší pravděpodobností +18. Ani na tombraider.com vás to nepustí.

Tomb Raider koncepty

Tak co? Těšíte se? ;-)

Tomb Raider: Legend - Tattoo

12. února 2011 v 18:05 | Michaela Abby
Jednoduché, nepracné, ale pěkné. No neprecné tak úplně ne. Než jsem to vycentrovala, aby to sedělo... Ale přísahám, že taková křídla si taky nechám vytetovat. :-)
tattoo

Tomb Raider: Legend - Avattar

12. února 2011 v 17:56 | Michaela Abby
Ani nevím jak mě napadlo, že tohle udělám, ale myslím, že to vyšlo dobře. Miluju modrou ;-D
avattar

Tomb Raider: Legend - Cyber Goth

12. února 2011 v 17:51 | Darion Incola
Jeden z mých posledních výtvorů. Jak říkám nic moc, ale docela dobrý. Jesti to nevypadá jako CyberGoth, tak se omlovám, ale pracovala jsem s tím, s čím to šlo... ;-)
cyber-lara

Textury a obleky do Tomb Raider

12. února 2011 v 17:47 | Darion Incola |  Tomb Raider
Tak tady mám me jeden z mých koníčků. Vytváření obleků do TR. Není to nic moc, ale snažím se.


O rubrice...

4. února 2011 v 13:06 | Michaela Abby |  Tomb Raider
Blog by měl být o tom co člověka zajímá. Já jsem neskutečná pařička a milovnice Lary Croft (taky jsem štěstím bez sebe, že ji dnes budou dávat). Mám hodně dílů, vlastně většinu. Musím se přiznat, že jich je dost stažených... nemám na to abych si všechno kupovala, ale naštěstí se tu oběvila jistá akce kde mne kamarádka upozornila, že v jednom obchodě je Tomb Raider: Underworld za 149,-, myslela jsem že se štěstím rozplynu. Hned druhý den jsem se do toho obchoďáku dostala a koupila jsem si ji. Hned doma jsem si ji naistalovala a hned začala hrát.

Prostě miluju tu její sílu a ty její pislole a artistycké kousky. Ty záhady co se musí vyřešit. Ty vlasně sexy obleky.

No nic... Budu sem dávat svoje Screeny, sem tam nějaké novinky a sem tam i nějaké jiné hry. Myslím, že to bude tak nějaké oživení mého jinak dost melancholického blogu. :-)