Gothic vzhled

25. února 2011 v 14:20 | Darion Incola |  Gothic
Hmm... Všechny ty články o goticích, ghoticích a gothics a snad chápete, že tím myslím články, které vám neskutečně podstrkují Evanescence, nebo Within Temtation a jiné. Také vám podstrkují zvláštně podaný popist oblečení a líčení. Jsou to články, které nepůsobí pěkně a zároveň by těm blogerům učitelky a učitelé českého jazyka určitě nedaly jedničku. Pokusím se to tedy nějak pěkně popsat.
***
Tvář: Goth, který vyznává svůj styl už delší dobu, si určitě neodpustí světlý, nebo mimořádně opravdu bílý make-up. To podpoří mírně mrtvolný, až vampíří vzhled. Potom tu máme oči. Každý goth si najde svůj styl. Někomu stačí třeba pouze černé linky. Jsou tu ale také různé až bych mohla použít slovo "kreace". Kolem očí si Goth hraje se stíny, tekutou linkou a jinými barvamy, avšak černá vždy převažuje (:-)). Ústa nejsou povinně černá. Ta oplývají všemi možným barvami. Například sytě červená, nebo fialová někdy také působí nádherně. A nebo se dokonce nelíčí. To nakonec působí jemně a tajemně.
***
Victoriánská klasika
***
Oblečení: Proč jenom černá? Černá převládá... No, ano. V tomhle si taky musí každý najít svůj styl. Je spousta druhů Goths a každý se obléká jinak. Zatím co v šatníku VictorianGothů převládájí korzety (a to i u mužů), černé noblesní šaty, fráčky, kloboučky, rukavičky, kudrlinky ve vlasech a výrazné líčení, tak takový CasualGoth nepotřebuje ty tisíce, ale stačí mu pár kousků, černá trička, kalhoty, pár upravených kousků a pár doplňků ve formě rukaviček, přívěsků a prstenů. Jako poslední bych zmínila CyberGothy, kteří sice tak úplně podle všech názorů už pod Gothic kulturu úplně nepatří, ale jejich šatník se skládá z nenonově barevných sukní, korzetů a umělých vlasů.
***
Tohle sice na ulici nejspíš nepotkáte, ale... no není to nádhera?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Chloë Noir Chloë Noir | Web | 28. února 2011 v 8:43 | Reagovat

No, pri victoriangothic korzety u mužov veľmi nie sú (to už sú rôzne unisex kreácie, niekedy aj so stipkou fetišu...victorian goths teda muži...to sú skôr fraky, cylindre a tak... :)  ), ale v podstate je do dobrý článok.
Ja by som ešte možno spomenula oldschool goth alebo deathrock, tie s takým nádychom punku, ale no...je to predsalen tvoj článok a je to na tebe.
Ale je to dobré... :D A no, čakala som, či sa neprihlásiť opäť do klubu, ale už nemusíš, beriem ťa :D

2 Darion Incola Darion Incola | Web | 28. února 2011 v 17:11 | Reagovat

[1]: Fšak fráčky=fraky, a kloboučky můžeme vzpomenou i cylindry. Mno a ve victoriánské době i muži nosili korzety, nevím proč, ale prý každý elegán má jeden doma :D. a myslím, že victorian goths elegánové opravdu jsou... No nevím žádného jsem zatím nepotkala.

A old schoolu a deathrockerech napíšu třeba někdy jindy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama